Opravy

Servis autoelektriky vlastne znamená opravy autoelektriky. Špecializujeme sa na opravy elektriky osobných motorových vozidiel, reset airbagových jednotiek po havárii (crash dát), testovanie (diagnostika) vozidiel, montáž alarmov a imobilizérov, opravy tachometrov, montáž autorádií, subwooferov, montáž aického rozsvecovania svetiel, prídavných svetiel LED, predaj náhradných dielov, opravíme  štartér, alternátor, … 

Príklad opravy alternátora Škoda

Generálna oprava alternátora Škoda Favorit (Felicia) stojí 20,-€ . To je konečná cena za prácu, ktorá trvá asi hodinu. Materiál je dodávaný v cene 3,31€ za veľké ložisko (6303 2RS C3) a 2,65€ za malé ložisko alternátora (6201 2RS C3). Ak je treba vymeniť aj uhlíky, je to ďaľších 3,31€. Celkovo teda vyjde GO alternátora na 28,58€ a trvá to asi 1 hod. Toto sú ceny za GO v prípade, že alternátor dobíja, ale vozidlo má najazdených nad 100 000 km, alebo sú ložiská alternátora hlučné. (Ceny materiálu sú orientačné a menia sa v závislosti od značky, predajcu, kvality ... )

Najčastejšia príčina porúch dobíjania (Favorit, Felicia) je deformovaný zberač na rotore alebo prepálená dioda. V týchto prípadoch sa musí zosústružiť rotor (to je v cene práce) alebo vymeniť diodový blok (+ cca 10,-€). Ďaľšou častou príčinou je vadný regulátor napätia (cca 12 €). Na starších vozidlách sa môže vyskytnúť aj skorodované ukostrenie motora, čo sa prejaví nízkym napätím na akumulátore, ale na alternátore je napätie v norme (13,8 - 14,4 V). V extrémnych prípadoch sa cena odvíja od času, potrebného na montáž a demontáž prípadne rozobratie alternátora čím mám na mysli silne skorodované alebo znečistené časti (šrouby, matice, úchyty).

Náš cieľ

Náš cieľ je

aby ste sa mali dobre, lebo ak sa budete mať dobre vy, budeme sa mať dobre aj my. :-)